Έλεγχοι προόδου Β τριμήνου: τρόπος επίδοσης και ενημέρωσης γονέων

Αγαπητοί γονείς,

η επίδοση των ελέγχων προόδου για το Β τρίμηνο του σχολικού έτους που διανύουμε θα γίνει με αρχεία pdf στην ηλεκτρονική σας διεύθυνση, εφόσον υπάρχει αναστολή λειτουργίας της δια ζώσης εκπαίδευσης λόγω της πανδημίας και το σχολείο παραμένει κλειστό.

Για την αποστολή των αρχείων θα μεριμνήσουν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί τμημάτων. Αργότερα, με την έναρξη λειτουργίας της δια ζώσης οι έλεγχοι σε έντυπη μορφή  θα παραδοθούν στους μαθητές/τριες σε κλειστούς φακέλους.

Σε ό,τι αφορά την προφορική ενημέρωσή σας αυτή θα γίνει ως εξής:

α) οι υπεύθυνοι (δάσκαλοι/ες) των τμημάτων θα σας υποδείξουν τον τρόπο (τηλεφωνικά ή με τηλεδιάσκεψη) και την ημέρα/ώρα για την επικοινωνία μαζί τους.

β) αν επιθυμείτε προφορική ενημέρωση από τις ειδικότητες: Θεατρικής Αγωγής (κ. Μπουφίδου), Μουσικής (κ. Κουκούλη), Γερμανικών (κ. Θαμνίδου), Τάξης Υποδοχής (κ. Τόνιου), Τμήμα Ένταξης (κ. Μπούζουκα) θα ζητήσετε το τηλέφωνό τους από τους υπεύθυνους τμημάτων.

γ) αν επιθυμείτε προφορική ενημέρωση από τις ειδικότητες: Φυσικής Αγωγής (κ. Κούρτογλου), Αγγλικών (κ. Πανταζή), Πληροφορικής (κ. Κωνσταντινίδης), Εικαστικών (κ. Αγγελάκη) και  Φυσικής-ΚΠΑ ΣΤ (κ. Τσιλικίδης) θα τους βρείτε μέσω Webex στους συνδέσμους τους τη Δευτέρα 22-03-2021 και ώρες 18.00-20.00.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση υπενθυμίζουμε ότι το γραφείο του διευθυντή λειτουργεί με φυσική παρουσία όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 10-13, ενώ μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και να ενημερώνεστε τακτικά από την ιστοσελίδα μας.