Κυκλοφόρησαν τα Μαθητικά Νέα!

Το πρώτο τεύχος της εφημερίδας των μαθητών και των μαθητριών του σχολείου μας κυκλοφόρησε την Παρασκευή 29 Μαρτίου. Η έκδοση αποτελεί το επιστέγασμα μιας προσπάθειας που ξεκίνησε εδώ και ενάμιση περίπου μήνα με δικές της ενέργειες μια ομάδα παιδιών της ΣΤ΄τάξης. Ενημέρωσαν τους συμμαθητές τους για την έκδοση, συγκέντρωσαν κείμενα, έγραψαν δικά τους, πήραν και μια ωραία συνέντευξη από τις Περιβαλλοντολόγους του Φορέα Διαχείρισης της λίμνης Κερκίνης που επισκέφτηκαν το σχολείο μας, πρόσθεσαν σπαζοκεφαλιές, πέρασαν τα κείμενα στον Η/Υ  και… έτοιμο το οκτασέλιδο! Μετά από μια μικρή βοήθεια στη σελιδοποίηση από τους δασκάλους και την απόφαση που έλαβαν για την τιμή, τα μέλη της ομάδας σύνταξης έφυγαν κατευθείαν για το τυπογραφείο!

Ευχόμαστε όλοι, μικροί και μεγάλοι, καλή επιτυχία στην πρώτη έκδοση. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους και όλες που δούλεψαν για το τεύχος. Να τη διαβάσετε! Και, βέβαια, περιμένουμε με αγωνία και το επόμενο τεύχος των Μαθητικών Νέων!