Οδηγίες για την προσέλευση και αποχώρηση στον Αγιασμό της Δευτέρας 13-09-2021

Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου με τη έναρξη της σχολικής χρονιάς 2021-22 θα γίνει ο Αγιασμός του σχολείου. Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να είναι εφοδιασμένοι με μάσκες και τα έντυπα των Self Tests και να έχουν προσέλθει μέχρι τις 8.15 με τις σχολικές τους τσάντες στις νέες τους αίθουσες.

Η είσοδος στο σχολείο θα γίνει: για τις τάξεις Α, Β και Ε από την κεντρική είσοδο και για τις τάξεις Γ, Δ και ΣΤ από την είσοδο του Ειρηνοδικείου.

Οι γονείς θα παραδώσουν τα παιδιά στους/στις εκπαιδευτικούς στις εξώθυρες και δεν θα εισέλθουν οι ίδιοι στον αύλειο χώρο. Στις εξώθυρες οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί τμημάτων θα παραλαμβάνουν τα παιδιά και θα τους υποδεικνύουν σε ποια αίθουσα θα κατευθυνθούν. Ο Αγιασμός θα τελεστεί στην αυλή με αντιπροσωπεία μαθητών και εκπαιδευτικών και στη συνέχεια θα αγιασθούν οι τάξεις. Μετά από την παράδοση των διδακτικών βιβλίων και τις οδηγίες που θα δώσουν οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 9.30 π.μ. . Οι γονείς θα πρέπει να παραλάβουν τα παιδιά από τις ίδιες εισόδους που τα παρέδωσαν.

Την επόμενη ημέρα, Τρίτη 14-09-2021 το πρωινό πρόγραμμα θα λειτουργήσει με πλήρες ωράριο. Η προσέλευση θα γίνει στις 8.15 και η αποχώρηση στις 13.15 από τις ίδιες εισόδους-εξόδους που υποδείχθηκαν για την ημέρα του Αγιασμού. Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει επίσης κανονικά από τις 13.15 έως και τις 16.00.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο!