Προετοιμασία για τηλεκπαίδευση – επιβεβαίωση e-mail

Σας ενημερώνουμε ότι στα e-mail τα οποία έχουν υποβληθεί από τους γονείς κατά καιρούς και για διάφορους λόγους στο σχολείο έχει αποσταλεί από το βράδυ της Κυριακής 22/3/2020 το παρακάτω μήνυμα:

“Αγαπητοί γονείς και παιδιά, το μήνυμα που λαμβάνετε είναι δοκιμαστικό και αφορά την προετοιμασία της τηλεκπαίδευσης, δηλαδή την ηλεκτρονική επικοινωνία μέσω e-mail εκαπιδευτικών-μαθητών/τριών για εκπαιδευτικούς σκοπούς. Σας παρακαλώ α) αν ΔΕΝ επιθυμείτε να συμμετέχει το παιδί στην τηλεκπαίδευση να μας ενημερώσετε ώστε να διακόψουμε την αποστολή e-mail
β) αν επιθυμείτε τη συμμετοχή στην τηλεκπαίδευση αλλά μέσω άλλου e-mail να μας ενημερώσετε στο: mail@2dim-sidir.ser.sch.gr
                                                                                                    Ο δ/ντης”

Σας παρακαλούμε να προβείτε στις παραπάνω ενέργειες.

Επίσης  α) μην αποστείλετε e-mail αν έχετε λάβει το μήνυμα και θέλετε η τηλεκπαίδευση να γίνει από το ίδιο e-mail που χρησιμοποιήθηκε.

β) Γονείς που δεν έχουν υποβάλλει κανένα e-mail και επιθυμούν να το κάνουν τώρα για την τηλεκπαίδευση ας το αποστείλουν με το ονοματεπώνυμο τους και τον μαθητή ή μαθήτρια για τους οποίους θα χρησιμοποιηθεί στο e-mail του σχολείου: mail@2dim-sidir.ser.sch.gr.

γ) Επικοινωνήστε στο e-mail του σχολείου αν τυχόν ΔΕΝ λάβατε κανένα μήνυμα παρότι το σχολείο έχει λάβει το e-mail σας.

Για τα επόμενα βήματα θα ακολουθήσει περαιτέρω ενημέρωση.