Σχετικά με την εκδρομή της 4/4/2019

Σχετικά με την εκδρομή της 4/4/2019 οφείλω να ενημερώσω γονείς και κηδεμόνες για τα εξής: το διώροφο όχημα του ΚΤΕΛ Σερρών με τις τάξεις Α,Β,Γ,Δ, αναχώρησε για την Θεσσαλονίκη στις 8.10 κατόπιν ελέγχου του ΑΤ Σιδηροκάστρου για τον οποίο είχαμε μεριμνήσει, όπως κάνουμε κάθε φορά. Ο αστυνομικός έλεγξε άδεια, δίπλωμα, ΚΤΕΟ, ελαστικά και ό,τι άλλο οφείλει να ελέγχει με βάση τις αρμοδιότητές του.

Στις 9.20, στην περιοχή Δερβένι, η Τροχαία Θεσ/νίκης ακινητοποίησε το όχημα για νέο έλεγχο. Παρά τις επισημάνσεις μας για τον έλεγχο που είχε ήδη πραγματοποιηθεί και τα προβλήματα που θα προέκυπταν στο πρόγραμμα από την καθυστέρηση, ο υπεύθυνος μας επέτρεψε να φύγουμε μία ώρα μετά, στις 10.20. Τονίζω ότι δεν καταγράφηκε παράβαση για υπέρβαση ταχύτητας.

Όπως γίνεται αντιληπτό, τα παιδιά δεν κατάφεραν να επισκεφτούν τον πρώτο προορισμό (Αρχαιολογικό Μουσείο), στο οποίο η είσοδος είναι δωρεάν. Το πρόγραμμα της εκδρομής στη συνέχεια εκτελέστηκε κανονικά.

Τα παραπάνω έχουν διανεμηθεί εντύπως, αλλά ισχύει το πρόγραμμα “Η τσάντα στο σχολείο”. Για περισσότερες εξηγήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.

Ο δ/ντης του σχολείου