Ξεκίνησαν οι εγγραφές στην Α’ τάξη

Από 6 έως και 20/5 οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού σχολείου

Καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριων που θα εγγραφούν στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2019-2020 να συμπληρώσουν με προσοχή και να προσκομίσουν στο σχολείο τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Αίτηση – Υπεύθυνη δήλωση για την εγγραφή
  2. Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας (Β.Υ.Π. , για τα προβλεπόμενα εμβόλια)
  3. Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (Π.Χ. λογ. ΔΕΗ, υπεύθυνη δήλωση κλπ.)
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου
  6. Αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο (προαιρετικά)

Τα πιστοποιητικά γέννησης των μαθητών και φοίτησης στο Νηπιαγωγείο θα αναζητηθούν από το ίδιο το Δημοτικό Σχολείο.

Οι γονείς/κηδεμόνες των οποίων τα παιδιά δικαιούνται με βάση τη διεύθυνση κατοικίας να εγγραφούν στο 2ο Δημ. Σχ. Σιδηροκάστρου μπορούν να παραλάβουν τα έγγραφα για συμπλήρωση από το γραφείο του Δ/ντη Δευτέρα έως και Παρασκευή από τις 8.30 έως και τη 1 μ.μ. και αφού συγκεντρώσουν όλα τα δικαιολογητικά τα προσκομίζουν στο σχολείο στις ίδιες ημέρες και ώρες έως και τις 20 Μαΐου 2019

Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο : 2323023180