Η νέα σύνθεση του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων

Από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας λάβαμε το σχετικό έγγραφο και το δημοσιεύουμε:

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΝΤΖΕ 27,62300 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Email: sg2dss@gmail.com                                        Αρ.Πρωτ. 1

Σιδηρόκαστρο,  15 Νοεμβρίου 2022

ΘΕΜΑ:ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ.

ΣΧΕΤ.:Απόφαση συνεδρίασης του Διοικητικού Συμβουλίου της 12/11/2022

Αγαπητοί γονείς,

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας ,στα πλαίσια της αδιάλειπτης επικοινωνίας μας σας ενημερώνει για τα παρακάτω:

Α. ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΣΕ ΣΩΜΑ-ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΝΕΟΥ Δ.Σ.

Μετά τις εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν στις  8/11/2022,αναδείχθηκε το νέο Δ.Σ. του Συλλόγου για την διετία 2022-2023 και συγκροτήθηκε σε σώμα, το σχήμα του οποίου εγγράφεται στον παρακάτω πίνακα:

A/A ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
1 ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΓΙΟΒΑΝΟΥΔΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ 6936117846
2 ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΩΤΗΡΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 6977008217
3 ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΑΛΙΜΗ ΟΛΓΑ 6973923169
4 ΤΑΜΙΑΣ ΣΙΑΣΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 6974380618
5 ΜΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 6978660022
6 ΜΕΛΟΣ ΡΑΒΑΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ 6933367526
7 ΜΕΛΟΣ ΠΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΗΣ 6937299735

Β. ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΓΟΝΕΩΝ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Το Δ.Σ. σας ευχαριστεί για την εμπιστοσύνη σας και σας ενημερώνει ότι θα συνεδριάζει:

Τακτικά, την πρώτη Τετάρτη κάθε μήνα.

Έκτακτα, κάθε φορά που προκύπτουν θέματα.

Σας επισημαίνουμε ότι οι συνεδριάσεις είναι ανοικτές για όλους τους γονείς οι οποίοι επιθυμούν να συμμετέχουν.

Τα τηλέφωνα του νέου Δ.Σ. είναι στη διάθεση σας για να επικοινωνείτε μαζί μας για κάθε θέμα σχετικό με το σχολείο.

Στόχος μας είναι όλοι οι γονείς να γνωρίζουν τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις τους, να είναι ενημερωμένοι πλήρως για κάθε ενέργεια του Συλλόγου και να συμμετέχουν όλοι στην κοινή προσπάθεια, ώστε να πετύχει ο Σύλλογος τον σκοπό του που είναι η εξασφάλιση του καλύτερου δυνατού για τα παιδιά μας.

Ο κάθε γονέας έχει υποχρέωση και δικαίωμα να ελέγχει οποιαδήποτε στιγμή τα βιβλία και να του παρέχεται κάθε πληροφορία από το Δ.Σ. για τις ενέργειες του Συλλόγου στα πλαίσια της λειτουργίας του και να είναι θετικός σε κάθε βοήθεια που θα του ζητηθεί.

Επίσης σας ενημερώνουμε πως καλούμαστε να τακτοποιήσουμε όλοι  την ετήσια συνδρομή προς τον Σύλλογο για το Σχολικό Έτος 2022-2023.

Το ποσό είναι 10 ευρώ για ένα παιδί και 15 ευρώ για δύο παιδιά και πάνω.

Παρακαλείσθε  να δοθούν οι συνδρομές μέχρι τις 30  Νοεμβρίου.

-Η                                                                                                                         -Η-

ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                                       ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Γιοβανούδη Τάνια                                                                                             Ταλίμη Όλγα