Ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας διοργανώνει πολιτιστική εκδρομή

Αγαπητοί Γονείς

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού σχολείου Σιδηροκάστρου οργανώνει τριήμερη εκδρομή για τους μαθητές των τάξεων Ε’ και ΣΤ’ και τους  γονείς / κηδεμόνες τους στο Ναύπλιο, στις 12 – 14 Απριλίου!

Το κόστος συμμετοχής είναι €175 για τους ενήλικες και €160 για τα παιδιά.

**Οι ενδιαφερόμενοι χρειάζεται να δηλώσουν συμμετοχή σε κάποιο από τα μέλη του συλλόγου μέχρι τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου και να δώσουν προκαταβολή €50 / άτομο για να κατοχυρώσουν θέση.

Παρακάτω ακολουθεί αναλυτικό πρόγραμμα της εκδρομής.

ΝΑΥΠΛΙΟ

12/04 – 14/04

1η Μέρα:    ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΙΣΘΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΝΑΥΠΛΙΟ

Αναχώρηση το πρωί με προορισμό το Ναύπλιο , στάση για καφέ στον Κορινό και για φαγητό στην Λαμία. Συνεχίζουμε για τον Ισθμό Κορίνθου και άφιξη στο Ναύπλιο.

Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο, διανυκτέρευση.

2η Μέρα:   ΝΑΥΠΛΙΟ – ΕΠΙΔΑΥΡΟ

Μετά το πρωινό θα επισκεφθούμε τον αρχαιολογικό χώρο της Επιδαύρου, τις Μυκήνες και το κάστρο του Παλαμηδίου. Περιήγηση στην πρώτη πρωτεύουσα του Ελληνικού Κράτος, θα δούμε την Πλατεία Συντάγματος, τον ναό του Αγ. Σπυρίδωνα, Μπούρτζι, Ακροναυπλία, την πρώτη Βουλή και ελεύθεροι για φαγητό και ξεκούραση.

Διανυκτέρευση

3η Μέρα:   ΝΑΥΠΛΙΟ – ΧΑΛΚΙΔΑ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Πρόγευμα και αναχώρηση για Λουτράκι, ελεύθεροι για καφέ. Το μεσημέρι στάση για φαγητό στην Χαλκίδα και επιστρέφουμε με τις απαραίτητες στάσεις το βράδυ για Σιδηρόκαστρο.

Στην τιμή περιλαμβάνονται:

• Μεταφορά με λεωφορείο
  • 2 διανυκτερεύσεις με πρωινό
  • Περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα
  • Είσοδο στους αρχαιολογικούς χώρους της Επιδαύρου και των Μυκηνών
  • Ξενάγηση από πιστοποιημένο ξεναγό