Τελετή λήξης σχ. έτους 2012-13

Λήξη σχολικού έτους 2012-13

Tην Κυριακή 16 του Ιούνη το σχολείο μας γιόρταζε. Μια ακόμα σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Στο προαύλιο του σχολείου μαζεύτηκαν όλοι μαθητές, γονείς, συγγεμείς, εκπαιδευτικοί για να ολοκληρώσουν με τον καλύτερο τρόπο την φετινή σχολική χρονιά. Όλοι οι μαθητές του σχολείου παρέλασαν επί σκηνής στο “Φεστιβάλ θεάτρου” χαρίζοντας άφθονο γέλιο, θέτοντας προβληματισμούς, στέλνοντας αθόρυβα μηνύματα στους θεατές.
Η παράσταση ξεκίνησε με την Β τάξη και τα “Γκλόμπολνικ”, την χορογραφία της Δ τάξης, “Τις περιπέτειες στην τηλεόραση” με την Ε1, τους “βαράχους” με την Α1
Την “Δόνα Τερηδόνα” με την Γ, “ΤΑ ρούχα επαναστάτησαν» με το Α2 και τους “Ελέγχους του Γκοσινί” με την Ε2.
Το δεύτερο μέρος ήταν αφιερωμένο στους Τελειόφοιτους του σχολείου που με τις νοσταλγικές αναμνήσεις τους μας γύρισαν πίσω σε μνήμες, δραστηριότητες, στιγμιότυπα από τα σχολικά τους χρόνια.
Στη συνέχεια ο Δντής, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων και οι μικροί μαθητές της Α τάξης αποχαιρέτισαν τους μαθητές της ΣΤ.
Η βραδιά ήταν ζεστή και οι γονείς με τα παιδιά έμειναν μέχρι αργά στο γλέντι που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων.

Υπεύθυνοι εκδήλωσης:
Γκένιος Ανδρέας, Δομτζίδης Απόστολος, Σαπουντζής Χρήστος
Συνεργάσθηκαν:
Ζωηρού Ευσεβία, Φράστανλης Κώστας (χορευτικά)
Ρούκαλη Μαριάνα (θεατρικά)
Παπάζογλου Νατάσα (μουσική)
Χατζή Πωλίνα (τραγούδι)
Σπένδας Απόστολος (ψηφιακή υποστήριξη)
Χάρη Πόπη (εικαστικά)
Οι δάσκαλοι του σχολείου στην διδασκαλία των θεατρικών

Οι μαθητές της ΣΤ Σαινίδης Χρήστος και Αποστολίδης Ηλίας στην ψηφιακή επεξεργασία των εικόνων

Αποχαιρετισμός του Συλλόγου Διδασκόντων
Στους τελειόφοιτους ευχόμαστε τώρα που τα φτερά τους μεγάλωσαν και θα δοκιμάσουν μεγαλύτερες πτήσεις.
– Να είναι πάντα υγιείς αυτοί και οι οικογένειές τους
– Να απολαμβάνουν αυτά που έχουν γιατί τίποτε δεν είναι αυτονόητο
– Να μην τους εγκαταλείψει ποτέ η περιέργεια της μάθησης
– Να μην διστάζουν στις προκλήσεις της ζωής
– Να κάνουν καλές επιλογές στη ζωή τους
– Να απολαμβάνουν τις συνεργασίες
– Να χαίρονται με τις επιτυχίες τους και να διδάσκονται από τις αποτυχίες
– Να φροντίζουν τον πλανήτη μας γιατί είναι το σπίτι μας
– Να κοιτάζουν την προσωπική τους προκοπή αλλά παράλληλα να γίνουν ενεργοί πολίτες και να χτίσουν μια κοινωνία όπου οι άνθρωποι θα ζουν με αξιοπρέπεια
– Καλές πτήσεις στον ουρανό της εφηβείας

ΥΓ:Το σχολείο μας θα είναι πάντα ανοιχτό και θα τους περιμένουμε να μας λένε τα νέα τους.