Τελετή λήξης σχ. έτους 2014-15

Λήξη σχολικού έτους 2014-15

Το βράδυ της Παρασκευής 12 του Ιούνη το 2ο Δημοτικό Σχολείο έλαμπε. Φόρεσε τα γιορτινά του για να κλείσει γιορταστικά την σχολική χρονιά 2014-15. Ήταν μια υπέροχη βραδιά με τους μαθητές όλων των τάξεων να συμμετέχουν και να απολαμβάνουν τα πρωτότυπα παιχνίδια που ετοίμασαν οι καθηγητές Φ.Α ., τους παππούδες να μαθαίνουν στα εγγόνια τους παλιά ξεχασμένα παιχνίδια και γονείς να επιδίδονται σε απολαυστικές σκυταλοδρομίες. Η εκδήλωση κορυφώθηκε με τον συγκινητικό αποχαιρετισμό των μαθητών της ΣΤ από τους συμμαθητές τους της Ε τάξης, τον Δντη και τον Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων. Η βραδιά έκλεισε αργά το βράδυ βρίσκοντας τους γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς καθισμένους στα τραπεζάκια της ταβέρνας που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων να σχολιάζουν, να χαμογελούν, να νοσταλγούν και να καμαρώνουν.
Συγχαρητήρια στους δασκάλους Δομτζίδη Απόστολο και Σαπουντζή Χρήστο που είχαν την επιμέλεια της γιορτής. Στους καθηγητές Φ.Α Κούρτογλου Ηλία και Μακρίδου Άννα που επιμελήθηκαν τα παιχνίδια, τον Μαλάκο Πέτρο, καθηγητή μουσικής, την Σαββίδου Χαρά καθηγήτρια πληροφορικής και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που βοήθησαν στην άρτια προετοιμασία της γιορτής.
Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων που όπως πάντα υποστήριξε και οικονομικά την εκδήλωση.
Ευχαριστούμε τον Δήμο για την τεχνική υποστήριξη που παρείχε (εξέδρα, καθίσματα, φώτα).

Στους μαθητές μας που αποχαιρετίσαμε, στους τελειόφοιτους, ευχόμαστε να ?ναι πάντα υγιείς και τώρα που άνοιξαν τα φτερά τους να έχουν καλές πτήσεις σε έναν καθαρό και γαλάζιο ουρανό και όχι σαν τον γκρίζο το σημερινό.