Χριστουγεννιάτικο … Polar Express στο Ε1!

Από τη δασκάλα μας Βασιλική Ντικμπασάνη και τους μαθητές/τριες της του Ε1 λάβαμε την παρακάτω επιστολή:

“Φέτος το Ε1 πέρασε τη γιορτή των  Χριστουγέννων διαφορετικά.

Την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου ταξιδέψαμε με το διάσημο “POLAR EXPRESS”. Αρχικά διακοσμήσαμε την τάξη θεματικά για την συγκεκριμένη μέρα και όλα ήταν έτοιμα.

Ο σταθμάρχης στην είσοδο να τσεκάρει τα εισιτήρια, τα γκαρσόνια να περιμένουν στον σταθμό των ποτών και των φαγητών και κάθε μαθητής με τη σειρά του περίμενε να μπει στο τρένο φορώντας την πυτζάμα του.

Τέλος στρώσαμε ένα μεγάλο τραπέζι καθίσαμε όλοι γύρω από αυτό και απολαύσαμε τις λιχουδιές που ετοίμασαν οι μανούλες τις οποίες και ευχαριστούμε ιδιαιτέρως γι΄αυτό.”

Ήταν τόσα πολλά αυτά που έφτιαξαν που στο τέλος μας κέρασαν κι εμάς! Ευχαριστούμε, καλά Χριστούγεννα!!