ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ 28Ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Το πρόγραμμα του σχολείου για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 θα έχει ως εξής:

α) την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 η προσέλευση των μαθητών/τριων θα γίνει κανονικά στις 8.15 στις αίθουσες των τμημάτων τους, όπου θα παρακολουθήσουν το αφιέρωμα για την επέτειο ξεχωριστά, με την τάξη τους. Με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων και εξαιτίας της πανδημίας δεν θα πραγματοποιηθεί κοινή σχολική εκδήλωση. Η αποχώρηση θα γίνει για όλους στις 9.30. Μαζί τους θα αποχωρήσουν και οι μαθητές/τριες του Ολοημέρου, το οποίο δε θα λειτουργήσει αυτή την ημέρα.

β) Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021 οι 7 μαθητές/τριες της ΣΤ΄, σημαιοφόρος, παραστάτες/τριες και υπεύθυνος/η για την κατάθεση στεφάνου θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9.45 μαζί με τον δάσκαλό τους, για να εκπροσωπήσουν το σχολείο στις εκδηλώσεις που έχουν προγραμματιστεί από τον Δήμο.

Οι μαθητές/τριες των τάξεων ΣΤ΄, Ε΄, Δ΄, που συμμετέχουν στην μαθητική παρέλαση η οποία ξεκινά σύμφωνα με το πρόγραμμα του Δήμου στις 11.30 π.μ. θα συγκεντρωθούν στο σχολείο στις 11 π.μ. και στη συνέχεια με τους συνοδούς εκπαιδευτικούς θα μεταβούν στον χώρο της παρέλασης. Σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ όλοι θα πρέπει να φορούν μάσκες, τις οποίες θα βγάλουν κατά τη διάρκεια της συμμετοχής τους στην παρέλαση.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημ. Σχ. Σιδηροκάστρου