ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 29-03-2021, ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας,

όπως πιθανότατα έχετε ήδη ενημερωθεί από τα ΜΜΕ, με απόφαση της Κυβέρνησης τα σχολεία όλων των βαθμίδων θα παραμείνουν κλειστά για τη δια ζώσης εκπαίδευση από την Τρίτη 16 Μαρτίου 2021 έως και τη Δευτέρα 29 Μαρτίου 2021.

Τα μαθήματα, ωστόσο, συνεχίζονται με τηλεκπαίδευση.

Υπενθυμίζουμε πάλι ότι το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων τηλεκπαίδευσης παραμένει το ίδιο, όπως διαμορφώθηκε από τις 30-11-2020 και εφαρμόστηκε στη συνέχεια και μπορείτε να το βρείτε κι εδώ

[embeddoc url=”http://2dim-sidir.ser.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2020/11/ΕΩΠ-ΤΑΞΕΩΝ-ΑΠΟ-30_11_2020-3.pdf” viewer=”google”]

Σε όλο αυτό το διάστημα το γραφείο Δ/νσης του σχολείου θα λειτουργεί με φυσική παρουσία στις ώρες 10 π.μ. – 1 μ.μ. για οποιαδήποτε εξυπηρέτηση .

Σχετικά με τις εγγραφές της Α΄τάξης υπενθυμίζουμε ότι, σύμφωνα με την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί μέχρι τις 20 Μαρτίου και παρακαλούμε τους γονείς να ενεργήσουν σχετικά. Για οποιαδήποτε εκκρεμότητα ή άλλη συνεννόηση η επικοινωνία με το σχολείο μπορεί να γίνει είτε τηλεφωνικά είτε με e-mail (τηλ. 2323023180, e-mail: mail@2dim-sidir.ser.sch.gr).