Στην έκθεση τεχνολογικών κατασκευών του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Την Τρίτη 16-05-2023 οι τάξεις Α΄ και Γ΄ με τις δασκάλες τους Δήμητρα Βράγκα και Χατζημάρκου Μαρία μετά από πρόσκληση που δεχθήκαμε επισκέφτηκαν την έκθεση τεχνολογικών κατασκευών που διοργάνωσε το ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου στο Δημαρχείο.

Οι μαθητές και μαθήτριες θαύμασαν τις ωραίες ιδέες των μαθητών του Επαγγελματικού Λυκείου και ενημερώθηκαν για τη σκοπιμότητα των κατασκευών από τους υπεύθυνους καθηγητές.

Μάλιστα μερικοί από τους μαθητές και τις μαθήτριές μας δοκίμασαν μία από αυτές, το ποδήλατο γυμναστικής που παράγει ταυτόχρονα ενέργεια για τις ανάγκες του σπιτιού!

Ευχαριστούμε θερμά τους καθηγητές και τους μαθητές/τριες του ΕΠΑΛ για την πρόσκληση που μας απηύθυναν και τους συγχαίρουμε για την επινοητικότητα και τη δημιουργικότητά τους. Και του χρόνου!