Το σχολείο ανοίγει για δια ζώσης εκπαίδευση στις 11-1-2020

Το σχολείο ανοίγει για δια ζώσης εκπαίδευση στις 11-01-2020

Χαρούμενο και δημιουργικό 2021 σε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας και σε όλον τον κόσμο.

Σύμφωνα με τις αποφάσεις του ΥΠΑΙΘ το σχολείο ανοίγει και πάλι για τη δια ζώσης εκπαίδευση στις 11-1-2020, ημέρα Δευτέρα. Με την ίδια διαταγή αποφασίζεται ότι την Παρασκευή 08-01-2020 δεν θα πραγματοποιηθεί τηλεκπαίδευση. Οι εκπαιδευτικοί θα βρίσκονται στο σχολείο και θα ασχοληθούν με θέματα προετοιμασίας και συντονισμού.

Υπενθυμίζουμε ότι για τον μέγιστο δυνατό περιορισμό της μετάδοσης του ιού ο Σύλλογος Διδασκόντων έχει λάβει αποφάσεις για την προσέλευση, τα διαλείμματα και την αποχώρηση οι οποίες εξακολουθούν να ισχύουν. Δείτε εδώ

Επίσης ισχύουν όλα τα μέτρα πρόληψης (καθολική χρήση μάσκας κλπ.) που είχαν αποφασιστεί πριν το κλείσιμο στις 16-11-2020.