Ξύλινα παιχνίδια στο ολοήμερο

Ξύλινα παιχνίδια στο ολοήμερο!!!

Ήταν μια ιδέα που γεννήθηκε μέσα από την καθημερινή εκπαιδευτική πράξη και υλοποιήθηκε!

Τα 10 ξύλινα παιχνίδια (ποδοσφαιράκι, ντάμα, κρίκοι κ.α.) του 2ου Δημοτικού Σχολείου κατασκευάστηκαν τον Μάρτιο του 2018 από τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής Ηλία Κούρτογλου με έξοδα του Συλλόγου Γονέων και ανήκουν πλέον στον εξοπλισμό του σχολείου μας.

Θα χρησιμοποιούνται από τα παιδιά που παραμένουν στο ολοήμερο σχολείο στον ελεύθερο χρόνο τους και θα κάνουν τη φοίτησή τους στο ολοήμερο ακόμη πιο ενδιαφέρουσα.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Κούρτογλου και τον Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας για την προσφορά τους!

[ngg src=”galleries” ids=”33″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”215″ thumbnail_height=”140″]