Πρόγραμμα εκδηλώσεων 28ης Οκτωβρίου

10:00 Σχολική γιορτή
11:30 κατάθεση στεφάνων από τους μαθητές της σημαίας
Κυριακή 28 Οκτωβρίου
09:45 Προσέλευση των μαθητών της σημαίας στο σχολείο και στην συνέχεια προσέλευση στον Ιερό Ναό Ευαγγελίστριας για την Δοξολογία
10:45 προσέλευση των μαθητών που παρελαύνουν στο 2ο Δημοτικό σχολείο και στη συνέχεια μετάβαση στην Πλατεία
11:30 παρέλαση τμημάτων
Οι μαθητές που παρελαύνουν φοράνε:
Αγόρια: μπλε παντελόνι, άσπρο πουκάμισο, σιελ γιλέκο, γραβάτα και την κονκάρδα (θα την παραλάβουν από το σχολείο πριν την αναχώρηση για την παρέλαση), σκουρόχρωμα παπούτσια.
Κορίτσια: μπλε φούστα, άσπρο πουκάμισο, άσπρο καλτσόν, γραβάτα και την κονκάρδα (θα την παραλάβουν από το σχολείο πριν την αναχώρηση για την παρέλαση), σκουρόχρωμα παπούτσια.

ΥΓ. Την επομένη οι μαθητές θα επιστρέψουν τις κονκάρδες. Τα ρούχα θα τα κρατήσετε στο σπίτι και θα τα επιστρέψετε μετά την παρέλαση της 25ης Μαρτίου.