Πρόγραμμα εκδηλώσεων 25ης Μαρτίου

Ο9:00 Σχολική γιορτή
11:30 κατάθεση στεφάνων από τους μαθητές της ΣΤ
Τετάρτη 25 Μαρτίου
09:45 Προλέλευση των μαθητών της σημαίας στο σχολείο και στην συνέχεια προσέλευση στον Ιερό Ναό Ευαγγελίστριας για την Δοξολογία
10:45 προσέλευση των μαθητών που παρελαύνουν στο 2ο Δημοτικό σχολείο και στη συνέχεια μετάβαση στην Πλατεία
11:30 παρέλαση τμημάτων
Οι μαθητές που παρελαύνουν φοράνε:
Αγόρια: μπλε παντελόνι, άσπρο πουκάμισο, σκουρόχρωμα παπούτσια και τη μπλε μπλούζα του Συλλόγου.
Κορίτσια: μπλε φούστα, άσπρο πουκάμισο, άσπρο καλτσόν, σκουρόχρωμα παπούτσια και τη μπλε μπλούζα του Συλλόγου.
ΥΓ. Την εβδομάδα μετά την 25η Μαρτίου (26-3-2015 έως 31-3-2015) παρακαλείσθε να τα επιστρέψετε (πλυμένα και σιδερωμένα) γιατί αποτελούν περιουσία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και θα χρησιμοποιηθούν την επόμενη σχολική χρονιά. Οι σημαιοφόροι θα κρατήσουν τα ρούχα και θα τα παραδώσουν μετά την 27η Ιουνίου, αφού παρελάσουν για την απελευθέρωση του Σιδ/στρου.