Πρόγραμμα εκδηλώσεων 28ης Οκτωβρίου 2017

09:00 Σχολική γιορτή
11:30 Κατάθεση στεφάνων από τους μαθητές της σημαίας

Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017
09:45 Προσέλευση των μαθητών της σημαίας στο σχολείο και στην συνέχεια προσέλευση στον Ιερό Ναό Ευαγγελίστριας για τη Δοξολογία
10:45 Προσέλευση των μαθητών που παρελαύνουν στο 2ο Δημοτικό σχολείο και στη συνέχεια μετάβαση στην Πλατεία
11:30 Παρέλαση τμημάτων

Οι μαθητές που παρελαύνουν φοράνε:
Αγόρια: μπλε παντελόνι, άσπρο πουκάμισο, σιέλ πουλόβερ, γραβάτα και την κονκάρδα (θα την παραλάβουν από το σχολείο πριν την αναχώρηση για την παρέλαση), σκουρόχρωμα παπούτσια.
Κορίτσια: μπλε φούστα, άσπρο πουκάμισο, σιέλ πουλόβερ, άσπρο καλτσόν, γραβάτα και την κονκάρδα (θα την παραλάβουν από το σχολείο πριν την αναχώρηση για την παρέλαση), σκουρόχρωμα παπούτσια.

ΥΓ. Oι γονείς των μαθητών που συμμετέχουν στα τμήματα παρέλασης παρακαλούνται να φροντίσουν ώστε τα ρούχα της παρέλασης να είναι καθαρά και σιδερωμένα για την παρέλαση της 28ης του Οκτώβρη. Οι γονείς των μαθητών που είναι στη σημαία παρακαλούνται να προμηθευτούν άσπρα γάντια. Τις κονκάρδες θα τις προμηθευτούν την ημέρα της παρέλασης .Τα ρούχα θα τα κρατήσετε υπ΄ ευθύνη σας και την εβδομάδα μετά την 25η Μαρτίου (26-3-2018 έως 30-3-2018) παρακαλείσθε να τα επιστρέψετε (πλυμένα και σιδερωμένα) γιατί αποτελούν περιουσία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και θα χρησιμοποιηθούν την επόμενη σχολική χρονιά. Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί θα ελέγξουν την επιστροφή των ρούχων.