2ο Δημοτικό Σιδηροκάστρου - χριστούγεννα

Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2016

Την Παρασκευή 23 του Δεκέμβρη το σχολείο μας έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την φετινή χρονιά. Το Πνεύμα των Χριστουγέννων φτερούγισε στην αίθουσα των εκδηλώσεων χάρις στους μικρούς μας μαθητές της Α και Β τάξης που μας μάγεψαν με την θεατρική τους παράσταση «Η μπουγάδα του Άη Βασίλη». Η χορωδία με την καθοδήγηση της καθηγήτριας μουσικής Κουκούλης Ξανθούλας έντυσαν μουσικά την εκδήλωση. Ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων ξάφνιασε ευχάριστα τους μαθητές μας αφ΄ ενός με την απροσδόκητη έλευση του Αϊ Βασίλη που τους χάρισε ευχές και δώρα και αφετέρου με τα χειροποίητα γλυκίσματα των γονέων με την οποία αποχαιρετίσαμε και το 2016. Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας εύχονται σε όλους υγεία και προσωπική ευτυχία.
Ο Δντης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σιδ/στρου