Εθισμός στο Διαδίκτυο: σεμινάριο με ιατρό του Κέντρου Υγείας Σιδηροκάστρου

Στα πλαίσια προγραμμάτων Αγωγής Υγείας που εκπονεί σε συνεργασία με σχολεία το Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, επισκέφτηκαν το σχολείο μας την Παρασκευή 17-02-2023 η ιατρός κ. Χατζηκαλούδη και ο νοσηλευτής κ. Μιχαλούδης για να παρουσιάσουν ένα από τα πιο επίκαιρα ζητήματα, τον Εθισμό στο Διαδίκτυο.

Οι τάξεις που παρακολούθησαν το σεμινάριο ήταν οι Ε και ΣΤ. Κατά τη διάρκεια των παρουσιάσεων που διήρκεσαν 40 περίπου λεπτά για κάθε τάξη αναπτύχθηκε συζήτηση για τα θετικά και τα αρνητικά του διαδικτύου, καθώς επίσης και για το σοβαρό πρόβλημα του εθισμού στο Διαδίκτυο, το οποίο παρατηρείται έντονα στην εποχή μας.

Ευχαριστούμε θερμά τους δύο εισηγητές και το Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, που για μια ακόμη χρονιά συνεργάζεται με το σχολείο μας προσφέροντας ωφέλιμες γνώσεις σε αντικείμενα της Αγωγής Υγείας στους μαθητές και τις μαθήτριές μας.