Τσικνοπέμπτη στο 2ο Δημοτικό Σιδηροκάστρου

Μια εξαιρετική Τσικνοπέμπτη σήμερα, 16 Φεβρουαρίου 2023, στο 2ο Δημοτικό, με τα παιδιά ντυμένα με τις στολές τους, τους αποκριάτικους διαγωνισμούς, τη “δύσκολη” κριτική επιτροπή, τους χορούς και τα βραβεία. Από πού να ξεκινήσεις;
– Απίστευτο το ενδιαφέρον για τη συμμετοχή στους 6 διαγωνισμούς; το πιο όμορφο, το πιο αστείο, το πιο τρομακτικό καρναβάλι, βραβείο μακιγιάζ, στολής, ομαδικό. Πώς να μην περιμένεις στην ουρά;
-Είχαμε την απίστευτη τιμή και χαρά να επιστρέψει από τους ουρανούς ειδικά για την κριτική επιτροπή μας ο Γιόχαν Σεμπάστιαν Μπαχ!
-Ο dj – κονφερασιέ – ηχολήπτης που οργανώνει, παρουσιάζει, βραβεύει, τα κάνει όλα και συμφέρει, σε μεγάλα κέφια και πάντα στο ύψος των περιστάσεων.
-Η σούπερ νεανική, “δύσκολη” κριτική μας επιτροπή της οποίας οι “κρυφές συνεννοήσεις” προκάλεσαν σοβαρές υπόνοιες για “στημένους διαγωνισμούς”, ευτυχώς χωρίς -ακόμη- να έχει ακουστεί κάτι για τον ρόλο του διευθυντή.
-Οι πολυβραβευμένοι “Απίθανοι Τέσσερις”, της Τετάρτης, βέβαια!
-Ένας πολύ πολύ ωραίος κύκλος!
-Και, τέλος, χοτ ντογκ και μπύρα, το πιο ομοιογενές, δεμένο δίδυμο του σχολείου, μαιτρ, σεφ, σερβιτόρες, εμψυχώτριες, ένα δίδυμο εκτός διαγωνισμών και εκτός συναγωνισμου!
Ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας όλους/ες τους συναδέλφους/ισσές που συνέβαλαν στον πολύ πετυχημένο διαγωνισμό, τον Σύλλογο Γονέων για τα κεράσματα σε όλα τα παιδιά μας, τον κ. Φώτη Γεωργιάδη και το κατάστημά του για τη δωρεά των βραβείων και φυσικά τα παιδιά μας, άψογα σε όλα: συμπεριφορά, κέφι, ευγένεια, ευ αγωνίζεσθαι (παρότι είπαμε, υπήρξαν μάλλον σκοτεινές διαβουλεύσεις!). Και του χρόνου!