Η θεατρική παράσταση «Ατελείς μεταμορφώσεις» στην αυλή του σχολείου μας

Σήμερα, 25 Απριλίου του 2023, οι μαθητές/τριές μας μετά την 3η ώρα δημιούργησαν μεταφέροντας τις καρέκλες της αίθουσας εκδηλώσεων ένα μικρό θεατράκι στην αυλή του σχολείου.

Υπήρχε λόγος. Περιμέναμε τη σερραϊκή ομάδα παιδικού θεάτρου Marim Theater Group για να μας παρουσιάσει το έργο «Ατελείς μεταμορφώσεις» του Νίκου Τσιώτσου.  Μαζί με μας ήρθαν και τα νήπια του 2ου, 3ου και 4ου Νηπιαγωγείου Σιδηροκάστρου φτιάχνοντας στην αυλή μας μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

Η παράσταση που ακολούθησε ήταν πολύ διασκεδαστική και κράτησε το ενδιαφέρον των παιδιών σε όλη τη διάρκειά της, λίγο παραπάνω από μια ώρα. Οι νεαροί ηθοποιοί ήταν γεμάτοι ενέργεια και καλή διάθεση, την οποία κατάφεραν να μεταδώσουν στο μαθητικό κοινό τους.

Ευχαριστούμε θερμά τη θεατρική ομάδα και της ευχόμαστε καλή συνέχεια σ’ αυτή την ωραία προσπάθεια που χαρίζει κέφι και χαρά στα σχολεία που επισκέπτεται!