Το πρόγραμμα για τις ημέρες εορτασμού της εθνικής επετείου του ΟΧΙ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

α) για την Πέμπτη 27-10-2022 οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά στις 8.15 και μετά από το δίωρο αφιέρωμα στην εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου που θα γίνει στις τάξεις τους θα αποχωρήσουν στις 9.45. Μαζί τους θα αποχωρήσουν και οι μαθητές/τριες του Ολοήμερου, το οποίο δε θα λειτουργήσει.

β) την Παρασκευή 28-10-2022 αρχικά η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και η καταθέτρια στεφάνου θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9.45 για να εκπροσωπήσουν το 2ο Δημοτικό στη δοξολογία (10.15 π.μ.) και στη συνέχεια στην κατάθεση στεφάνου (11 π.μ.). Ολοι/ες οι μαθητές/τριες των τάξεων που παρελαύνουν (ΣΤ΄, Ε΄, Δ΄) θα προσέλθουν με στολές στο σχολείο στις 11 π.μ. για να ετοιμαστούν για την παρέλαση που ξεκινά στις 11.30 π.μ.